Responzivní

Zobrazování webu, který má responzivní design (vzhled), se spojitě přizpůsobuje velikosti okna prohlížeče. To je důležité např. při prohlížení webu na mobilech. Podobně se přizpůsobuje i adaptivní design, u kterého změny zobrazení probíhají skokově. U adaptivního designu se zpravidla při vstupu na stránku webu jednorázově zjistí velikost okna a podle toho se web zobrazí. Pro informaci přidávám odkaz na jeden z mnoha článků o rozdílech mezi responzivním a adaptivním přístupem. Starší weby zpravidla nejsou adaptivní, ani responzivní.

Eshop České televize

Napsal uživatel drupal admin dne

To byl nekonečný projekt. Vytvořit e-shop v Drupal Commerce není problém. Ale naroubovat ho do existujícího složitého vícedoménového prostředí ČT je noční můra. ČT chce provozovat všechny weby (ČT24, ČT Sport, Eshop, ...) na jediném Drupalu. Už před přidáním eshopu měl Drupal ČT cca  200 zapnutých modulů. Po přidání modulů Commerce je tam cca 270 zapnutých modulů a celkem cca 450 modulů.

Intranet Mowapay WM

Napsal uživatel drupal admin dne

Web pro sběr dat klientů o pojištění osob, nemovitostí, automobilů, zvířat atp. Data byla vyhodnocována pojišťovacími agenty, kteří klientům optimalizovali pojišťovací smlouvy.

Použita distribuce Drupal Commons, následně ořezaná. Cca 500 polí a 100 typů obsahu, generování PDF. Složitá rules a workflow. Vývoj ve virtuálním prostředí DrupalPro.

Téma vzhledu AdaptiveTheme.